opp.zrodla.org

    STRONA GŁÓWNA | O ŹRÓDŁACH | CO ROBIMY | JAK NAS WESPRZEĆ | KTO NAS WSPIERA | RAPORTY | O 1%


 
.

Przekaż 1% podatku


Zachęcamy do wspierania inicjatyw proekologicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe. Działania naszego stowarzyszenie można wspomóc na kilka sposobów. W okresie rocznych rozliczeń podatkowych prosimy o przekazanie nam 1% podatku. To nic nie kosztuje. Jeśli podatnik w formularzu PIT nie wskaże żadnej organizacji pożytku publicznego, środki te trafią po prostu do budżetu państwa, do "wspólnego wora", na który nie mamy jako obywatele żadnego wpływu pomiędzy wyborami. Przekazanie 1% nie jest darowizną, jest jedynie wskazaniem na co konkretnie obywatel chce skierować niewielką część swojego zapłaconego już podatku.

Niezależnie od tego w jaki sposób wypełnia się formularz PIT, aby przeznaczyć 1% na nasze stowarzyszenie należy po prostu wpisać w odpowiednie miejsce formularza nazwę Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła i numer KRS 0000118574. To jest wszystko, co trzeba zrobić, resztą zajmuje się urząd skarbowy. Nie trzeba samodzielnie wpłacać żadnych pieniędzy. Przypominamy, że wskazanie czy nie organizacji pożytku publicznego nie ma żadnego wpływu na wysokość kwoty "zwrotu podatku" jaką otrzymamy od urzędu skarbowego. Pieniądze dla OPP przekazywane są z już zapłaconego przez nas podatku i w przeciwnym razie są po prostu zabierane przez fiskusa na bliżej nieznany nam cel.

Można też przekazać nam darowiznę!


Mechanizm "1% podatku" nie może zastąpić zwyczajnej, tradycyjnej dobroczynności i możliwości wspierania przez obywateli wybranych inicjatyw darowiznami i datkami.
Dzięki serwisowi SIEPOMAGA.PL można w prosty sposób dokonywać wpłat darowizn na nasze cele statutowe płacąc kartą lub szybkim przelewem. Można też zapłacić bezpośrednio przez PayPal.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebuj?cym, zwierz?tom  Dlaczego warto wspierać NGOs?


Bez wsparcia indywidualnych darczyńców organizacje pozarządowe nie będą w stanie realizować swojej misji. Nie na wszystkie rodzaje działań można uzyskać dotacje, poza tym przyjęcie dotacji np. od urzędu miasta oznacza uzależnienie organizacji od lokalnej władzy. Organizacja, którą utrzymuje urząd nigdy nie będzie w stanie krytycznie ocenić działań tego urzędu - w istocie stanie się tylko narzędziem w rękach urzędników. Z kolei aby ubiegać się o środki w funduszach ogólnopolskich lub europejskich, trzeba dysponować wkładem własnym - w przypadku dużych, ogólnopolskich projektów kwota, którą organizacja musi z własnej kieszeni dołożyć do dotacji może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto, aby sprawnie funkcjonować, organizacja musi ponosić rozmaite koszty, których przeważnie nie można pokrywać z dotacji: biuro, księgowość, telekomunikacja. Silne organizacje pozarządowe świadczą o jakości społeczeństwa obywatelskiego w danym kraju. Jeśli chcemy sprawnego, kompetentnego sektora pozarządowego w Polsce, musimy włączyć się w jego budowanie - nawet kilkuzłotową darowizną.

A może wolontariat?


Zamiast finansowo, można też wesprzeć działania organizacji społecznych własną pracą. Jeśli chcesz włączyć się w nasze działania, skontakuj się z nami: office@zrodla.org (napisz skąd jesteś i co chcesz robić).

 
 

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na działalność pożytku publicznego.
Stowarzyszenie ODE "Źródła" jest organizacją pożytku publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem
KRS 0000118574.

1% podatkuOśrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 03 11, 42 632 81 18
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
oddział w Warszawie

kom. 519 326 983, fax 22 300 13 59
e-mail: warszawa@zrodla.org


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
oddział w Krakowie

tel. 12 391 61 07, fax 12 383 23 87
kom. 519 326 992
e-mail: krakow@zrodla.org

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
jest członkiem Polskiej Zielonej Sieci

1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.


wpisz swój e-mail aby otrzymywać
informacje o naszych działaniach